Kino Mladosť - V zdravom dome žijú šťastní ľudia

V zdravom dome žijú šťastní ľudia

Dokumentárny film o tom, ako postaviť svojpomocne dom za 25 tisíc. Pritom maximálne zdravý a ekologický. Ako nájsť a vybudovať harmonickú záhradu preň.

O filme

Mnoho ľudí dnes túži po vlastnom dome. Pritom si chce zachovať slobodu. Nezadlžiť sa na celý život. Ukážeme vám náš spôsob, ako sa to dá! Sme rodina s štyrmi deťmi. Pred piatimi rokmi nás život doviedol do situácie, keď sme museli rýchlo vyriešiť nové bývanie. Na začiatku bláznivá myšlienka postaviť mobilný dom sa stala skutočnosťou. Za štyri mesiace môj muž, Janči, postavil našej rodine dom za 25 000 eur, ktorý môžeme naložiť na dva kamióny a previesť na nové miesto. Z nízkorozpočtového projektu sa stalo nadupané bývanie. Celý život nabral iné obrátky a v dome bývame dodnes. Prečo? Stojí za to, pozrieť si to celé v jednom praktickom, napínavom a inšpiratívnom filme! Dozviete sa viac o tom, čo je to permakultúra, zdravý interiérový dizajn, sofistikované technológie v dome a ako môže minidomček postupne vyrásť v krásne a efektívne bývanie. Piati odborníci a kopec cenných informácií v 57 minútach.

Tvorcovia filmu

Film pochádza z dielne viacnásobne ocenených blogerov LifeReset. Zuzana a Ján Matúš sú hlavami rodiny, ktorá pred piatimi rokmi odišla na Nový Zéland reštartovať svoj život. Spolu s ich malými deťmi tam dobrovoľníčili na permakultúrnych farmách. Po príchode domov predali dom, skončili v ich zamestnaniach, kúpili starý sad a v ňom začali budovať permakultúrnu záhradu a ekologický dom. Ich životná cesta sa stala natoľko inšpiratívnou pre tisícky čitateľov, že priamo od fanúšikov prišiel podnet, aby o ich zdravom bývaní nakrútili dokumentárny film. Na svet prišiel príbeh, ktorý ich zobrazuje plne autenticky, prináša pohľad odborníkov a odovzdáva množstvo užitočných informácií o zdravom bývaní. Dĺžka filmu: 57 min. Hlavná kamera, réžia a strih: Juraj Ondráš. Scenár, dramaturgia: Zuzana Matúšová Girgošková. Účinkujú/ odborníci: Ing. Ján Matúš, autor a konštruktér projektu, Ing. Patricia Černáková DPD, permakultúrna dizajnérka, doc. Ing. Veronika Kotradyová, PhD., interiérová dizajnérka,  Ing Milan Grega-Jakub, architekt.

  FILM HRÁME

  FACEBOOK