Kino Mladosť - Túlavé kino / Wanderkino

Túlavé kino / Wanderkino

Berlín: symfónia veľkomesta je kultová klasika nemeckého nemého filmu. Montáž režiséra Walthera Rutmanna sa premietla  prvýkrát roku 1927  a odvtedy sa považuje za priekopnícke dielo svetovej kinematografie. Film zobrazuje jeden deň moderného veľkomesta Berlín a jeho obyvateľov na začiatku 20-tych rokov dvadsiateho storočia.

Túlavé kino je od roku 1999 na cestách po Európe. Premieta nemé filmy rôznych žánrov – klasické komédie, veľkovýpravné filmy aj nezávislé, avantgardné a experimentálne kusy – zábavné i  náročné. Filmy sprevádza živá hudba – saxofón  a klavír.

Hasičské auto, oldtimer Magius Deutz z roku 1969, jazdí vybavené premietacou technikou aj stoličkami . Každá zastávka sa mení na open-air kino. Po úspešných vystúpeniach v Nemecku, Francúzsku, Slovinsku, Poľsku, Českej republike, Švédsku, Taliansku či Dánsku prichádza do Bratislavy.

– program v rámci 30.výročia nemeckého znovuzjednotenia a nemeckého predsedníctva v Rade EÚ- v spolupráci s Goetheho inštitútom a Veľvyslanectvom Spolkovej republiky Nemecko

  FILM HRÁME

  FACEBOOK