Kino Mladosť - Tlmočník

Tlmočník

Nový film režiséra Martina Šulíka Tlmočník s Jiřím Menzlom v hlavnej úlohe dosiahol svoj prvý úspech a svetovú premiéru bude mať už vo februári na Medzinárodnom filmovom festivale Berlinale.  Slávnostné uvedenie je naplánované na 23. februára presne v deň, kedy obľúbený český filmár oslávi svoje 80. narodeniny. Jiří Menzel sa tak symbolicky vráti na festival, kde v minulosti zaznamenal veľké úspechy ako režisér.

V roku 1990 tu uviedol svoj trezorový film Skřivánci na niti, slávnu hrabalovskú adaptáciu, za ktorú získal Zlatého medveďa pre najlepší film. A v roku 2006 súťažil na Berlinale opäť  s filmom Obsluhoval som anglického kráľa a  vyhral cenu medzinárodnej filmovej kritiky FIPRESCI.

Tlmočník, road movie o dvoch svojráznych mužoch, ktorých dala dohromady náhoda, aby sa vydali po Slovensku na cestu za poznaním pravdy o vlastnej minulosti, bol vybraný do hlavného programu, sekcie Berlinale Special, ktorá predstavuje  mimoriadne kinematografické počiny, alebo pocty svetovým filmárskym osobnostiam. Minulý rok sa v tejto sekcii predstavil film Masaryk, ktorý neskôr s prehľadom zvalcoval udeľovanie výročných  filmových cien Český lev. Oba filmy, Tlmočníka a Masaryka produkoval Rudolf Biermann: „Som nesmierne potešený, že druhý najdôležitejší svetový festival si vybral práve náš film do svojho oficiálneho výberu už druhý rok po sebe! Svedčí to o vynikajúcej práci všetkých, čo na ňom pracovali a spoločne s Martinom Šulíkom im za ich obetavú prácu ďakujeme. Verím, že dáme dokopy silnú reprezentatívnu delegáciu, a že film bude mať u divákov úspech! Pre mňa je tento film veľmi dôležitý filmársky, ľudsky aj súkromne a želám si, aby ho na Slovensku, ale nielen tu videlo čo najviac divákov.“

  FILM HRÁME

  TRAILER

  FACEBOOK