Kino Mladosť - Anishort: Najlepšie Krátke Animované Filmy

Anishort: Najlepšie Krátke Animované Filmy

Najlepšie krátke animované filmy z celého sveta, oceňované na medzinárodných festivaloch. Mix rôznych animačných techník, žánrov a zábavy. Medzinárodný festival krátkych animovaných filmov – Anishort, predstaví už po piatykrát výber 20 najlepších krátkych snímok z celého sveta. Na tohtoročný 5. ročník festivalu sa celkom prihlásilo cez 1800 filmov z viac ako 100 krajín. Výber súťažných snímiek má pomerne tvrdé kritériá, takže finálnych 20 filmov je naozaj len výber toho najzaujímavejšieho. V priemere päťminútové snímky bez dialógu sú tematicky aj žánrovo rôznorodé a predstavia divákom rozličné animačné techniky a spracovania.

Pre tých, ktorí sa budú chcieť zúčastniť hlasovania, môžu po projekcii zvoliť najlepší film a spolupodieľať sa tak na rozhodnutí, ktorý film získa festivalovú trofej v kategórii „Cena divákov za najlepší film“.

Oficiálny web festivalu:  www.anishort.com


– – – – – – – – – – – – – –  
Anishort: Najlepšie Krátke Animované Filmy
(MEDZINÁRODNÝ FESTIVAL KRÁTKYCH ANIMOVANÝCH FILMOV)

Najlepšie krátke animované filmy z celého sveta. Filmy ocenené na medzinárodných festivaloch. Mix rôznych animačných techník, žánrov a zábavy. Celkom 20 najlepších animácií z 11 krajín.

animovaný / krátkometrážny / rôzne žánre / 2019

100 min  / od 15 rokov / bez dialógov = english friendly / vstupné 4.50 €

  FILM HRÁME

  FACEBOOK