Kino Mladosť - Almanach Všetko sa začína v Kyjeve

Almanach Všetko sa začína v Kyjeve

Všetko sa začína v Kyjeve – to je výber krátkych filmov, sú novely rôzneho zamerania a žánru. Každý záber projektu rozpráva zaujímavú ľudskú históriu, ktorá sa odohráva v srdci Európy, v neuveriteľne krásnom a charizmatickom Kyjeve.

FILM MÁ SLOVENSKÉ TITULKY

Na kraji, 2018, 3 min. 42 sec.

Réžia: Oleksandr Ityhilov

Chlapcovi sa zdá že je v beznádejnej situácii, kým sa vedľa neho objaví veselé dievča, ktoré má vo svojom živote obrovskú kopu problémov.

Nedeľa odpustenia, 2018, 8 min. 22 sek.

Réžia: Sasha Kyriienko

Osirelý chlapček sa stretáva s krutosťou ostatných detí. Ale všetko o čom sníva – v nedeľu odpustenia isť do kostolu a poprosiť si o odpustení svojej nenávisti.

Poučenie, 2019, 3 min.

Réžia: Mykhailo Illienko

Neprezieravý skutok malého dieťaťa, ktoré sa nechce rozlúčiť so svojím otcom porušuje všetky rodinné plány. Otec sa rozhodne poučiť dieťa ale náhle sa ocitne sám ako učeník.

Máj, 2018, 26 min. 52 sek.

Réžia: Viktor Pryduvalov

Hercov, ktorí kedysi boli zamilovaní, pozývajú zohrať hlavnú úlohu v melodráme. Nedokážu pochopiť svoje pocity a nechápu, prečo v jednom okamihu natáčanie sa nedeje podľa scenára.

Klaun, 2018, 6 min.

Réžia: Sasha Kyriienko

Každé ráno starý muž, klaun na dôchodku, oblieka si svoj veselý oblek a ide k ľuďom, aby im darovať radosť. Toto je príbeh o reťazi dobroty, ktorý môže zmeniť život.

Obyčajné ráno, 2018, 12,5 min.

Réžia: Kadim Tarasov

Mladí manželia žijú spolu ale každý z nich má svoj vlastný život: chlapec chodí do práce, dievča píše kriminálny román. Ale keď sa neočakávane začnú udalosti románu realizovať v skutočnom živote, muž a žena pochopia nakoľko sú blízki jeden druhému.

Anna, 2018, 14 min. 32 sek.

Réžia: Oles Sanin

Príbeh o dobrodružstve a neočakávanom náleze francúzskych mníchov, ktorí idú s tajnou misiou na Ukrajinu – do vlasti kráľovnej Anny z Kyjeva.Oficiálni partneri filmového almanachu Všetko sa začína v Kyjeve: Odbor kultúry výkonného orgánu Kyjevskej mestskej rady, spoločnosť Efektívne investície a asociácia Podpora rozvoja kina na Ukrajine – pozeraj ukrajinské!

  FILM HRÁME

  FACEBOOK